Marianne Milinevitš

28 a102 kg ennetulemus 70 kg

Alustasin Fitlapi kava jälgimist 11.september 2020, kaalusin siis 102 kg. Nüüdseks olen kava järginud 6 kuud ning minu kaalunumber on 32 kg väiksem, kaalun nüüd 70 kg!

Fitlap toitumiskava juures mulle meeldib kõige enam see, et ma tunnen, et ei jää mitte millegist ilma ning pigem on seda toitumiskava jälgida põnev. Toidud on huvitavad, kodused, taskukohased, lihtsad valmistada ja mis kõige olulisem - IMEMAITSVAD!

Tervislik toitumine on tehtud nii lihtsaks ja tõestatud, et saab toituda teadlikult ka loobumata kodustest kotlettidest, peekonist või pitsast. Rääkimata ka kogustest - öeldes neile, kes pole toitumiskavaga nii kursis, et pead toitumiskava/dieeti, eeldavad nad esimese asjana, et istud näljas enamuse ajast ning sööd kapsast kahe suupoolega. Üllatus oli neil suur kui ütlesin, et tihti juhtub, et ma ei jaksa enda toidukorda korraga ära süüa. Üllatus oli veel suurem, kui nad nägid toiduportsu enda silmadega.

Kaalulangus on muidugi ääretult tore, kuid kõige olulisem muutus on minu jaoks see, et sain korda oma tervise ning jaksu rohkem tegeleda oma lapsega. Kadusid väga paljud tervisemured. Sain ka juurde palju enesekindlust. Nüüd saan kanda ilusamaid riideid, teha soovi korral tatoveeringuid, neete, kanda meiki või mida iganes hing ihaldab ilma, et tunneksin kellegi hukkamõistu või hirmu teiste arvamuse ees. Ka varem olid mul need võimalused, kuid madala enesehinnangu tõttu lihtsalt ei olnud tuju ega soovi - tundsin end mugavamalt kandes suuremaid riideid ning mitte kellegi seast välja paistes.

Kui mul on rasked hetked, siis mõtlen sellele teekonnale, mis ma olen läbi teinud ning kuidas tundsin ennast kunagi/milline välja nägin ja milline olen nüüd. See tuli raske töö, higi ja vaevaga ning patt oleks see kõik lihtsalt käest lasta vaid selle tõttu, et korraks on emotsionaalselt või füüsiliselt raske. Mõtlen esimestele kuudele, kus tegin trenni nii intensiivselt (400-600 kalorit päevas) ja kaalusin toitu grammi pealt ilma ühegi patukorrata. Nüüd võtan muidugi kõike leebemalt kuna olen juba jõudnud parema tulemuseni, kuid hoian alati meeles kui kerge on tagasi langeda ja alla ei anna ma enam kindlasti.

Minu 5 nippi, mis aitaksid toitumiskavaga alustada ja tervisliku toitumise teel püsida:

1. Alustada tuleb iseendast. Ükski hea asi ei tule elus niisama kätte ning kui ise enda eest ei hoolitse, ei tee seda sinu eest keegi.
2. Leia endale kaaslane, sõber, sõbranna kellega seda teekonda koos alustada. Temast saab sinu motivaator rasketel hetkedel kui tunned, et ei jaksa ja ka vastupidi.
3. Ära võrdle ennast teistega. Igal inimesel on omad eesmärgid ning kahtlused enda osas, me ei saa kõiki samale pulgale panna. Tee seda enda jaoks ja enda nimel.
4. Mina kaalusin end iga päev, see andis mulle motivatsiooni edasi minemiseks. Mõtlesin oma tervisele ja kui palju uusi uksi avab see minu jaoks kui tunnen end enda kehas hästi ja enesekindlalt.
5. Kindlasti on see raske ja sa paned ennast kõvasti proovile, aga sellistel hetkedel meenuta endale, miks sa seda teed ja kuhu sa jõuda tahad. Vajadusel otsi tuge ja jõudu oma trennikaaslaselt. Toetage üksteist kavas püsimas ja trenni jätkamast. Ning ÄRA ANNA ALLA!

Lae alla Fitlap toitumiskava äpp IOS või Android telefoni jaoks

Google play
App store