Irina Tamme

30 a100 kg ennetulemus 73 kg

Alustasin teekonda Fitlapiga 2. märtsil 2017, kui olin juba mõnda aega kaalunud umbes 100 kg ja tundsin, et nii lihtsalt enam ei jaksa.
Olen tegelikult ülekaaluga maadelnud juba alates 2008.aastast. Olen proovinud erinevaid dieete ja toitumiskavasid ning saavutanud ka mingeid tulemusi. Kahjuks pole need olnud kestvad, sest olen alati tundnud, et pean eesmärgi nimel ennast kohutavalt piitsutama. Õnneks Fitlapiga pole seda veel kordagi tundnud.

4 aastat tagasi enne oma esimest rasedust olin korralikult kilosid selga kogunud ja kaalusin 78 kg. Rasedusega lisandus 18kg. Aasta pärast sünnitust jäin uuesti rasedaks ning tol ajal oli kaal 88 kg. Lisandus veel 18 kg ning sünnitama läksin, kui kaalusin 106 kg. Olen kõigest 164cm pikk.

Fitlapiga alustasin 10 kuud pärast sünnitust ning selleks ajaks oli kadunud ainult 6 kilo.
Alguses kartsin, et saab olema keeruline kahe väikese lapse kõrvalt kõike seda teha. Aga tegelikult oli hirm asjatu. Kõik on lihtsalt kättevõtmise vaev.

Fitlapi toitumiskava juures meeldib mulle kõige enam see, et saan ise enda menüü kokku panna valides endale sobivad retseptid ja tehes meelepäraseid asendusi. Suurepärane on see, et kavas on väga palju tavalisi koduseid toite ning väga lai magustoitude retseptivalik.

Senine kaalukaotus on mu elu muutnud väga positiivses suunas. Olen palju energilisem ja elurõõmsam ning naudin jälle seltskonnaüritusi. Mulle meeldib jälle käia riietepoodides, sest saan lisaks vaatamisele neid nüüd ka osta ja selga panna. Kõige enam tunnen ma rõõmu sellest, et jaksan oma lastega joosta, mürada ja mängida.

Eks ikka tuleb ette ka raskeid hetki, kui motivatsiooni ei ole nii lihtne leida. Aga siis mõtlen mineviku peale ja sellele, milline ma enam kunagi olla ei taha. Kui on raske, siis ma lihtsalt pingutan ja järgin kava just erilise hoolega justkui autopiloodi peal. Ja kui see keerulisem periood möödub, siis olen enda üle eriliselt uhke, et ei kaldunud oma teelt kõrvale ja suutsin rajal püsida.

Igal juhul olen seni saavutatuga väga rahul. Kadunud on 27 kg. Oma lõppeesmärki ma sellega saavutanud veel ei ole, seega ei jäta ma enne, kui selleni jõuan. Ja kindlasti ei jäta ma Fitlapi ka siis, sest see on saanud minu elustiiliks.

Kõigile, kes tahaksid alustada, aga kahtlevad veel, soovitan ma lihtsalt teha see esimene samm. Algus tundubki alati raske, aga iga päevaga läheb kõik aina kergemaks. Nii kava jälgimine kui ka teie ise. Ärge jätke astumata seda sammu, mis teie elu nii palju ilusamaks muuta võib. Elagu Fitlap!

Fitlap.ee toitumiskava tagasiside, Irina Tamme

Lae alla Fitlap toitumiskava äpp IOS või Android telefoni jaoks

Google play
App store