Pulsitsoonide arvutus kaudsel meetodil

Vanus aastates:
Max pulss:

Käimine, kepikõnd, jooksmine, suusatamine, maastikuratas Maanteeratas, sõudmine, rulluisutamine Ujumine
Max pingutus - - -
Anaeroobse läve treening - - -
Intensiivne aroobne - - -
Põhivastupidavus - - -
Tervisetreening - - -
Pulsitsoonide selgitused
Max pingutus "Pingutan kõigest jõust, lihased lähevad ruttu kangeks ja pean tempot aeglustama." Võistluskiiruse arendamine. Keha tarbib rohkem hapnikku, kui kätte saab. Selle treeningtsooni pika ja ebaõige kasutamise tulemusel võib tekkida ülepingutusseisund ning ka ületreening.
Anaeroobse läve treening "Hingeldan väga tugevalt ja raske on, kuid suudan jätkata." Väga tugev vastupidavuse arendamine. Selles tsoonis toimub treening hapnikuvõla piiril.
Intensiivne aroobne "Hingeldan ja rääkides tekivad hingeldamispausid." Tugev vastupidavuse arendamine. Keha saab hapnikku piisavalt kätte, kuid midagi üle ei jää.
Põhivastupidavus "Higistan ja hingeldan, kuid saan sõbraga vabalt rääkida." Aeroobne treening ja rasvapõletus. Keha saab hapnikku rohkem kätte, kui ära kulutab.
Tervisetreening "Higistan, aga veel ei hingelda." Selles tsoonis viibides areneb organismi ainevahetuse ökonoomsus, tugevneb süda ja paraneb lihastoonus. Samal ajal alanevad rasvaprotsent, kolesteroolitase, vererõhk ja väheneb oht haigestuda. Lisaks sellele on see treeningtsoon parim südame maksimaalse löögimahu arendamiseks ja südamelihase arendamiseks.